pub-5227343115765587 02114 adm-pub-169917287441
top of page

Dj & Orkestra Seçiminde Dikkat Edilmesi gereken Altın kurallar..!!

Merhaba değerli djdüğün.net üyeleri ve değerli misafirlerimiz. Bu konu başlığımın altında belki senelerden beri hayal ettiğiniz, organizasyonunuz için aylardır uğraştığınız düğününüz belki nişanınız belkide kına merasiminiz için altın noktalardan biri olan eğlence konseptiniz için sizlere yardımcı olabilecek bir yazı düzenledik.


Tabiki bu yazıyı düzenlerken engin tecrübelerimizden ve çiftlerimizden bizlere bu zamana kadar gelen sorular ve memnuniyet anketleriyle birlikte çalışarak bu konuyu hazırladık.

1. Düğün Tarihim Müsaitmi ?

- Çalışmak istediğiniz Dj yada orkestranın düğün, Nişan yada Kına yapacaksanız mutlaka müsaitliğini kontrol etmeniz gerekli.

2. Bu işi ne kadar zamandır profesyonel olarak yapıyorsunuz. ?

- Bunu sormanızda ne gibi bir fayda var oraya gelelim. Açıkçası gönüllü etkinlikler ve bu işi para için profesyonelce yapmak arasında büyük bir fark var. Buna emin olmamız gerekiyor ki organizasyon günü hiç bir sıkıntı yaşamayalım.

3. Bu zamana kadar kaç program yaptınız ?

4. Ne kadar zamandır birlikte çalıyorsunuz ( bir grup veya orkestra ile anlaşacaksanız ) ?

5. Daha önce benim düğün mekanımda Etkinlikler Yaptınızmı ?

6. Sizi rakiplerinizden ayıran en önemli özellikler neler ?

7. Referanslar için daha önce çalıştığınız çiftleriniz ile iletişime geçebilirmiyim yada etkinlik video ve yorumlarınızı benimle paylaşırmısınız ?

8. Bana Giriş, ilk dans, ikinci dans, pasta v.b müzik seçimlerinde yardımcı olabilirmisiniz?

- Özellikle müziklerinizi seçmekte zorlanıyorsanız işi bilen birinden tavsiyeler almak, yardım almak sizler açısından çok iyi olacaktır. Çünkü Orkestra ve Dj'ler sürekli program yaptıkları zaman arşiv ve güncel parça listeleri her zaman ellerinde bulunmaktadır.

9. Arşiviniz ne kadar kapsamlı ? Anlık istek geldiği zaman bunu bize çalabilecekmisiniz ?

10. Eğer sizinle anlaşırsak Dj ve Grup olarak Enstürümanlarınızı getiriyormusunuz ?

11. Anlaşma sırasında kapora olarak ne kadar ücret vermemiz gerekli ?

12. Anlaşma yapılırken karşılıklı olarak sözleşme imzalıyormusunuz ?

- Bu noktada çok önemli bir unsurdur. Çünkü daha önce çevremizde görmüş olduğumuz örneklerde çiftler ile anlaşıp daha sonradan değişik ve türlü türlü bahaneler ile programları iptal edenler, bu durumdan dolayı mağdur olan bir çok çiftimiz ile tanışmıştık.

13. Anlaşma sağlandıktan sonra Dj veya Orkestra ücretini ne zaman vermemiz gerekli ve ödeme koşullarınız ne şekilde ?

14. Dj veya Grup olarak sahne gereksiminizde ne seslendirme ekipmanlarına ihtiyacınız var ? Mekanımızdaki ses sistemleri sizin için yeterli olurmu ? Eğer yeterli olmassa ekstra seslendirme ekipmanlarını siz getirebilirmisiniz ?


Ve Son olarak şu soruyuda onlara yöneltebilirsinizki Bizce en önemli unsurlardan biride budur. Çünkü Tüm program akşınıza sahip olan Dj veya Grup üyeleridir.

15. Düğün planlamamız için bizimle prova yapacakmısınız ?


Sizler için hazırlamış olduğumuz sorular şuanlık bu kadar Eğer sizlerinde aklına takılan birşey varsa bizlere www.djdugun.net ' ten veya djdugunnet@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.


Dj Düğün.net ailesi Şimdiden siz değerli misafirlemize Bir Ömür Boyu Mutluluklar Diler.


djdüğün.net

135 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page