pub-5227343115765587 02114 adm-pub-169917287441
top of page

Kır Düğünümü ? Salon Düğünümü ?
Hep Akıllarda kalan bir çoğumuzun istediği ancak arka planda neler olabilir neler olabilecek çok fazla kestiremediğimiz, Bazen maddi olarak, Bazense handikaplardan dolayı acaba yapsak mı ? yapmasak mı ? diye düşünebiliyoruz.


Aslına bakılırsa her birinin farklı özellikleri var. Öncelikle bizim düşünmemiz gereken en önemli unsurlardan bir kaçı şu şekilde ;


Fiyat İnceleme

- #Davetli Sayımız

- #Organizasyonumuzu yapacağımız tarihimiz

- #Gelecek olan misafir kitlemize; Mekanın yakınlığı


En Önemli başı çeken unsurlar yukarıdaki gibi gelmektedir. Bizimde tabi ki bu noktalarda tavsiyelerimiz olmuş olacak ve yakın zamanda bir çok mekanı farklı bir blog yazımızda gizli olarak inceleyip sizlerle paylaşmış olacağız. ( Misafirmiş gibi inceleyeğiz ama inşallah mekanlar bizim bu yazımızı okuyup bize kızmazlar çünkü tüm eksi ve artıları ile siz değerli çiftlerimize bir referans olacağı için tüm objektifliği ile aktarmış olacağız=) )


"Davetli Sayısına Göre Mekan Seçimi"

Davetli Sayısına göre mekan seçimi genellikle aslında bütçe ile alakalı olsa da bizim size tavsiyemiz daha çok mekanın genişliği ve olabilecek olumsuzluklar ile ilgili olacak.

Mesela eğerki 1000 kişilik bir organizasyon yapacaksanız kesinlikle Kır Düğünü tercih etmemeniz gerekiyor. Heleki kapalı alanı hiç yoksa Bunun sebebi Organizasyonunuzu yazın dahi yapsanız bulunduğunuz mevkide yağmur yağma olasılığı. Eğerki üstü kapalı alan olarakta 1000 kişiye hitap edebilecek bir mekansa tabiki tercihen seçebilirsiniz ancak bir çok organizasyonlarımız bundan sebep hiç isteyenmeyen şekillerde sona ermiştir. Bizim Tavsiyemiz eğerki 1000 kişi üzerine çıkacak olan bir davetli sayımız varsa Ya Salon Düğünü yada Hotel düğünü ( Genellikle hotellerdede bir çok açık kısmı bulunan yerler oluyor. Oralarıda iyi dekorasyon ederek kullanıma güzel bir şekilde açtırtabilirisiniz."Bütçemize Göre Mekan Seçimi"

Bütçemize göre mekan seçiminde aslında bir çok skalamız var ve organizasyonun içeriği tarihi ve menüsüne göre birçok değişiklik gösterebiliyor.


Bu değişiklik skalaları #2019 senesi için aşağıda verdiğim gibi idi. Ve #2020 Senesi içinde ufak tefek dalgalanmalar ile devam edecektir diyebiliriz.


Peki Fiyatlar 2019 Senesinde Nasıldı ?


Ortalama Kokteyli pastalı bir Salon düğünü istanbul şartlarında Paket program olmak kaydı ile ( ki bu avantajlı bir nokta oluyor tavsiye ederiz ) Kapalı Salon Düğünlerinde yaklasık 8.000 ila 15.000 Bantları arasında Tarihinize göre değişiklik Gösteriyordu. Yemekli bir organizasyon isterseniz eğer Yaklasık 500 kişi üzerinden 20.000 TL gibi rakamlara yaklaşabiliyor ve bununla bitmeyip Kırmızı et yada beyaz et tercihine göre bu rakam 25.000 - 30.000 TL ye kadar ulaşabiliyordu.2019 senesinde Birde Sosyal Tesis tadında Düğün Salonları açılmaya başlamıştı ki ; Kır düğünlerin de de bu şekilde kurumsal alanlar çok fazla olmaya başladı. Onlar da da yine Tarih, Menü ve Kişi sayısına göre değişiklikler gösteriliyordu. Sosyal Tesis Kıvamında bir organizasyon için Açık yada Kapalı mekan farketmez Yaklaşık 500 Kişi üzerinden konuşacak olursak Alkolsüz Kişi Başı fiyatlar alıyorduk. Buda Kişi başı 90 TL gibi rakamlar oluyordu Yani 90 TL üzerinden 500 kişiyi değerlendirmiş olursak yaklaşık olarak 45.000 TL bantlarında oluyordu. Tabi sadece bu mekan ücreti ve yemek hizmeti ücreti oluyor. Eğerki Süsleme ve Eğlence konusunda dışardan destek istersek Süsleme için harcanan bütçe yaklaşık olarak 3.500 - 4.000 TL bandında Eğlence ve ses sistemi ışık sistemi istersek oda 3.000 - 3.500 TL Bandında oluyordu bunlarda göz önünde bulundurursak yaklasık olarak 50.000 - 55.000 TL Bandında Sosyal Tesis kıvamında program yapabiliriz.


Peki Gelelim şimdi birde Kır Düğünü istersek eğer nelere dikkat etmemiz gerekiyor ve Fiyat skalaları neye göre hangi kriterlere göre şekilleniyor bir bakalım.


Öncelikle Kır Düğünlerinin dikkat edilmesi gereken en büyük detaylardan birisi tarihi seçimi olsa gerek diye düşünüyoruz. Aynı zamanda hava durumunu'da takip etmek sizin için iyi olacaktır.


İncelemelerimizin Devamı Bir Sonraki Blog yazımızda Olacaktır. Destek için Lütfen Bizi Takip Etmeyi Ve Abone Olmayı Unutmayınız. =)

 13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page